Jakie akcesoria będą nam potrzebne do montażu desek tarasowych?

deski na tarasie

Pawie każdy marzy o tym, by w swoim domu zaaranżować strefę wypoczynkową na świeżym powietrzu. Spędzanie wolnych chwil w miejscu osłoniętym przed palącym słońcem i deszczem to idealne miejsce na wypoczynek w okresie wiosenno-letnim. Zanim zabierzemy się za budowanie tarasu, warto sprawdzić, jakie akcesoria będą nam niezbędne podczas pracy.

Dlaczego wybór odpowiednich akcesoriów jest ważny?

Chociaż wybór odpowiednich desek tarasowych z drewna lub kompozytu jest ważny, to nie tylko on będzie miał wpływ na funkcjonalność i stabilność konstrukcji tarasu. Równie ważne są odpowiednio dobrane akcesoria do montażu desek tarasowych, które zapewnią całości perfekcyjne wykończenie i zabezpieczą ją przed porywistymi wiatrami i innymi czynnikami zewnętrznymi. Odpowiednio dobrane akcesoria chronią taras przed działaniem wilgoci oraz zapewniają jego komfortowe użytkowanie. Dobrze dopasowane od tarasu wkręty czy podkładki zminimalizują skrzypienie desek podczas chodzenia.

Jak wybrać akcesoria do montażu desek tarasowych?

Użycie nieodpowiednich wkrętów może spowodować uszkodzenie desek tarasowych. Dlatego tak ważne jest, by były one wykonane ze stali nierdzewnej. Wtedy mamy pewność, że nawet podczas opadów deszczu na powierzchni tarasu nie będą powstawały rdzawe zacieki. Do wyboru mamy markowe wkręty ze stali nierdzewnej np. SPAX, które dzięki dodatkowemu gwintowi, który dociąga górną deskę tarasową do legara, niwelują skrzypienie i poluzowanie się desek. Budowa wkrętu umożliwia łatwy i niewymagający wielkiego nakładu sił montaż. Wkręty ze stali nierdzewnej przeznaczone są głównie do montażu twardych desek tarasowych (na przykład z drewna egzotycznego), z którymi inne wkręty sobie nie poradzą. Warto też pamiętać o podkładkach gumowych, które oddzielają legary od podłoża oraz izolują taras i zmniejszają jego drgania. Po montażu desek tarasowych warto zadbać o właściwe zabezpieczenie drewnianego tarasu za pomocą olei i impregnatów do desek tarasowych.

Jak zauważyliśmy, wybór odpowiednich akcesoriów do montażu tarasu ma duże znaczenie dla jego przyszłej stabilności oraz komfortu użytkowania, dlatego warto przy wyborze korzystać z porad specjalistów.